V této části našeho webu vám přinášíme několik otázek a odpovědí, které plynou z našich zkušeností se školením uživatelů na tabletech.

Tablet, notebook nebo počítač?

Řada nováčků přemýšlí nad tím, zda si domů koupit tablet nebo notebook či snad dokonce stolní počítač. Vzhledem k rostoucímu výkonu notebooků, které se vyrovnají běžným stolním počítačům, jsou notebooky před nimi preferovány. Výjimku tvoří snad jenom silně výkonné hráčské sestavy stolních počítačů. Notebooky jsou navíc mnohem praktičtější.

Co se týče tabletů, ty vám oproti notebooku mohou nabídnout prakticky okamžité použití po zapnutí. Nemusíte čekat na nějaký start systému, ihned můžete například stahovat poštu, koukat na internet nebo si přehrávat svou oblíbenou hudbu.

I ty nejvýkonnější tablety budou mít vždy nižší výkon, než notebook, na druhou stranu by vám měly dokonale stačit pro běžnou konzumaci obsahu – prohlížení webu, čtení pošty, psaní krátkých textů pomocí dotykové klávesnice například na Facebook či sledování videa na YouTube.

Pokud potřebujete psát dlouhé texty, provádět pokročilejší úpravy fotografií, nebo snad stříhat video, pak pro Vás tablet moc vhodný nebude.

Jak velký tablet potřebuji?

Pokud jste se rozhodli pro pořízení tabletu (například tedy tabletu MyAudio), pak nastává hlavní otázka – jakou zvolit úhlopříčku. Pomineme-li cenu, tak hlavním parametrem pro výběr velikosti tabletu je kombinace dostupného rozlišení a pak praktičnosti použití. Pro pohodlné prohlížení webu vybírejte tablety nejlépe s rozlišením 1024 px, Ve světě Androidu narazíte často i na levné tablety s rozlišením 800 x 600 px. Počítejte s tím, že weby zde budou zobrazeny buď zmenšené, případně u těch modernějších dojde k automatickému přepnutí na mobilní zobrazení, které může být funkčně a informačně omezené.

Čím větší rozlišení displeje, tím praktičtější bude použití tabletu. Pokud vám dělají problém malá písmenka, doporučuji si tablet vyzkoušet v prodejně a vybrat si takový, který vám svým zobrazením bude vyhovovat.

Mohu mít v tabletu své oblíbené programy?

Tablety, s výjimkou těch s operačním systémem Windows 8, mají speciální prostředí, ve kterém není možné spouštět programy, které znáte ze světa počítačů. Systém Android, který najdete na tabletech MyAudio, nabízí rozsáhlou sbírku aplikací, které si můžete dodatečně nainstalovat přes internet. Mezi nimi najdete alternativy známých programů z počítače – správce souborů, editory obrázků, přehrávače, nástroje pro komunikaci na sociálních sítích, nebo třeba GPS navigace.

Co je to Android?

Android je speciální operační systém vyvinutý společností Google. Je určen pro mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony – smartphony a tablety. Jeho základ je postaven na systému Linux. Další informace najdete například na Wikipedii.

Jaké výhody má displej IPS?

Displeje IPS jsou zobrazovací zařízení založené na LCD technologii. Byly vymyšleny s cílem odstranit nedostatky konkurenčních TN displejů – pomalou odezvu, malý pozorovací úhel a špatné podání barev.

Další dotazy můžete psát dolů do komentářů. Buď se Vám je pokusíme zodpovědět přímo v komentářích, nebo je „vypíchneme“ sem nahoru.

Jak vypnout zvuk klávesnice v Androidu na tabletu MyAudio

Vkládání znaků z obrazovkové klávesnice může být ve výchozím nastavení docela rušivé, neboť každý stisk klávesy je doprovázen zvukem klapnutí. Naštěstí to lze vypnout. Stejně otravný je i doprovodný zvuk při stisknutí ikonek. Jeho vypnutí je jednodušší:

Přejděte do Nastavení >> Zvuk a vypněte volbu Zvuky při dotyku.

Co se týče vypnutí zvukového doprovodu klávesnice, postupujte následovně:

Otevřete si Nastavení >> Jazyk a zadávání a klepněte na ikonku posuvníků u položky Klávesnice Android (AOSP). Otevře se nový panel, ve kterém vypněte volbu Zvuk při stisku klávesy.

Jan Polzer

Fanoušek softwaru a tabletů. Kromě MyAudio 708 DCC+ mám iPad třetí generace a Lenovo ThinkPad Tablet 2 s Windows 8. Programuji weby a o tom všem píšu i na svém dalším webu Maxiorel.cz.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterLinkedInGoogle PlusStumbleUponYouTube